" YENİPAZAR, AYDIN´IN İLÇESİ OLARAK BİLİNİYOR"
Turizm fuarının gözbebeği Yenipazar oldu ama…
Tarih: 15.12.2015 22:31:50/ 2441okunma / 1yorum

Yenipazar Belediyesi´nin İzmir Turizm Fuarı´nda büyük ilgi gördüğünü belirten Belediye Başkanı İlhan Özden, Yenipazar´ın sadece Aydın´ın ilçesi olarak tanındığını söyledi. Durumdan büyük üzüntü duyduklarını kaydeden Özden, Yenipazar´ın bu zamana kadar yeterince tanıtılmadığını ifade etti. Özden, hazırladıkları projelerle bundan sonraki süreçte Yenipazar´ın tüm Türkiye´ye tanıtılacağını söyledi.

Türkiye´nin en büyük fuar komplekslerinden birisi olan Travel Turkey İzmir Turizm Fuarının 9.´su Pazar günü sona erdi. Fuara 31 ülke ve 1000´den fazla katılımcı stant açarken fuara ziyaretçi akını oldu. Yenipazar Belediyesi tarafından açılan stant büyük ilgi görürken Yenipazar´ın doğa güzellikleri ve yöresel ürünleri tanıtıldı.

/resimler/2015-12/15/2236238358411.jpg

Dağcılar hedef kitlesi

Fuardaki çalışmalarını ve gözlemlerini gazetemize değerlendiren Yenipazar Belediye Başkanı İlhan Özden, Yenipazar´ın doğa harikası Harmankaya Kanyonu´nu tanıtmak için özel bir çaba harcadıklarını kaydetti. Dağcıların uğrak noktası olan Harmankaya Kanyonu için fuarda da dağcıları hedef kitlesi olarak belirlediklerini kaydeden Özden, “BEBKA´nın Yenipazar için geliştirdiğimiz proje BEBKA tarafından onaylandı. Bu proje kapsamında İzmir´de düzenlenen fuara katıldık. Fuarda doğal güzellerimizi tanıtmayı amaçladık. Özellikle dağcılar hedef kitlemizi oluşturdu. Harmankaya Kanyonu´nu tanıtmak için özel çaba harcadık” dedi.

/resimler/2015-12/15/2236519608920.jpg

Yenipazar´ı turizmde atağa geçirecek projeler

İlk fuar deneyiminin kendileri açısından başarılı geçtiğini kaydeden Özden, Yenipazar´ın standının büyük ilgi gördüğünü ve ziyaretçi akınına uğradığını ifade etti. Stant ziyaretçilerinin Yenipazar´a gelmek için müracaat ettiklerini belirten Özden, seyahat acenteleri ile tur programı düzenleyeceklerini açıkladı. Yenipazar´ın turizme açılması için yeni projelerin hazır olduğunu belirten Özden, projeleri uygulamaya koymak için bir an önce çalışmalara başlayacaklarını kaydetti. Başkan Özden, şunları söyledi:

“Bu fuar bizim ilk fuar deneyimimizdi. Etrafı gözlemledik. Standımıza ilgi yoğundu. Doğal güzelliklerimiz çok ilgi gördü. Fuar, ilçemizin reklamını yapmada bizim için bir başlangıç oldu. Bundan sonra da yeni fuarlara katılarak daha geniş çaplı stantlar açacağız. Standımızı ziyaret ettikten sonra ilçemizi ziyaret etmek isteyenler çıktı. İlçemizi ziyaret etmek isteyenlerden geri dönüşler almaya başladık.

/resimler/2015-12/15/2237374297273.jpg

Misafirhane ve otel projesi başlayacak

Bunun için seyahat acenteleri ile görüşmeye başladık. İlçemizi ziyaret etmek isteyenler için tur paketleri hazırlatacağız. Android uygulama hazırlatarak uygulama ile kanyonumuzun koordinatlarına, Yenipazar´da nerede yemek yenilebilecek, nerede kalınabilecek bunları öğrenecekler. İlçemizde en kısa zamanda misafirhane kurcağız ve otel projemizi hayata geçireceğiz.  İlçemize gelen ziyaretçilerimizi en iyi şekilde ağırlamak için gece gündüz çalışacağız.

Yöresel lezzetler online satışa sunulacak

Bundan sonraki hedeflerimizi arasında Yenipazar´ın doğal güzelliklerini tanıtmanın yanı sıra yöresel ürünlerimiz için online satış hizmeti kurmayı hedefliyoruz. İnternet üzerinden tüm Türkiye´ye yöresel ürünlerimizi göndereceğiz. Kuşburnu, salça,makarna, pirincimizi yani ilçemizde ürettiğimiz yöresel ürünleri internet üzerinden pazarlayacağız. Bu yolla Yenipazar ilçemize yeni bir gelir kapısı açmayı planlıyoruz. Hedefimiz Yenipazar´a biraz daha girdi sağlamak. Halkımızın gelirini arttırarak yaşam refahını üst düzeye çıkarmayı hedefliyoruz.”

Yenipazar, Aydın´ın ilçesi olarak tanınıyor

Başkan Özden, ziyaretçilerin büyük bir kısmının Yenipazar´ı Aydın´ın ilçesi olarak bildiklerini söyledi. Özden, doğal güzelliklerinin bu kadar fazla olan ilçemizin yeterince tanıtılamamasında duyduğu üzüntüyü belirtti.  Yenipazar ilçemizin Aydın-Yenipazar olarak bilindiğini söyleyen Özden, "Yenipazar ilçemizi Ege bölgesinde herkes Aydın-Yenipazar olarak biliyor. Yenipazar´ın sadece Aydın olarak bilinmesi bizleri üzdü. İlçemizin birçok doğa güzelliklerine sahip olmasına karşı bu zaman kadar yeterince reklamı yapılamamış. Bizim bundan sonraki en büyük hedefimiz Yenipazar´ı tüm Türkiye´ye hatta tüm dünyaya tanıtmak olacak."

/resimler/2015-12/15/2238148516764.jpg

Basından yoğun ilgi

Yenipazar Belediyesi´nin standının İzmir´in yerel basınından ve ulusal basın tarafından ilgi gördüğünü kaydeden Özden, “İzmir basını standımıza büyük ilgi gösterdi. İzmir´in yerel basını ve ulusal basın standımıza geniş yer verdi. Nüfusun az olduğu bir ilçenin fuara gelerek stant açması çok olumlu karşıladılar. Bunun üzerinden standımıza özen gösterdiler” diye konuştu.

/resimler/2015-12/15/2238523674442.jpg

Kosova´dan Yenipazar´a turizm köprüsü

Fuara Kosova´dan katılan turizm şirketleri ile görüşmeler gerçekleştirdiklerini kaydeden Özden, dağ sporları için Kosova´dan Yenipazar´a düzenlenebilecek turlar için görüş alışverişinde bulunduklarını söyledi. Kosova´nın yanı sıra Sırbistan ve Yunanistan temsilcileri ile dostluk kurduklarını ifade eden Özden, “İlçemizin turizme kazandırılması ve turizm faaliyetleri geliştirme projesi kapsamında Kosova Cumhuriyeti´nden Turizm şirketi sahibi Mensur Bytygi, Markakent uzmanı Metin Çelik, Başka Rota firma sahibi Mikail Köroğlu ile görüşmelerde bulunduk, ilçemizde dağ ve doğa sporları yapılması için Yenipazar´a turlar düzenlenmesi hususlarında karşılıklı fikir alış verişinde bulunduk, tecrübelerinden fikirler edindik, kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

Kaynak : Yarın Gazetesi

 

 Kaynak:

Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Ahmet Kahraman
16.12.2015 10:04:40
Sevgili İlhan, Önce ilçemiz için harcadığın emekler için çok teşekkür ederim. İlgi ve gururla izliyorum. Emeğine sağlık. Yenipazar´ın tanınmamasına gelince şimdiye kadar bu konuda hiçbir çaba gösterilmediği için normal diyorum. Bırakın Yenipazarı Bilecik bile tanınmıyordu. Bu konuda küçük bir anım: Ankara´da lisede okurken "Nerelisin?" dediklerinde ben "Bilecikliyim" derdim. Karşıdan gelen cevap: "Urfa Bilecik mi Bursa Bilecik mi?" olurdu ve ben sinir olurdum. Tekrar teşekkür ederim. Umarım Yenipazarlılar da bu çabalarını görüyor ve değer veriyorlardır.
KATRAN KÖYÜ´NDEN YILIN SON HAYIRI YAPILDI
KATRAN KÖYÜ´NDEN YILIN SON HAYIRI YAPILDI
Yüzlerce yıllık geleneksel güz hayırlarının son temsilcisi Katran Köyü, güz hayırını yaptı.
KATRAN KÖYÜ UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ GELENEĞİ SÜRDÜRÜYOR
KATRAN KÖYÜ UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ GELENEĞİ SÜRDÜRÜYOR
Yüzlerce yıldır yapılagelen ancak son yıllarda sadece Katran Köyü´nün sürdürdüğü Güz Hayırı 21 Ekim 2018 Pazar günü yapılıyor.
YÜZLERCE YILDIR SÜRÜYOR
YÜZLERCE YILDIR SÜRÜYOR
Yüzlerce yıldır süregelen bayram arifesindeki çocuklara şeker dağıtma töreni büyüyerek devam ediyor.
ARAMIZA YENİ BİR YAZAR DAHA KATILDI: BARIŞ OZAN ÖZMEN
ARAMIZA YENİ BİR YAZAR DAHA KATILDI: BARIŞ OZAN ÖZMEN
Gazetemizin yazar kadrosuna Barış Ozan Özmen de katıldı.
YENİPAZAR´DA DA GÖREV YAPAN GENÇ ÖĞRETMENİN İLK KİTABI YAYIMLANDI
YENİPAZAR´DA DA GÖREV YAPAN GENÇ ÖĞRETMENİN İLK KİTABI YAYIMLANDI
Aslen Gölpazarlı olan ve 2014- 2015 Eğitim Öğretim Yılında Yenipazar 75. Yıl Cumhuriyet İlkokulu´nda ücretli öğretmen olarak da çalışan. Genç Tarih Öğretmeni Aykut Akgül, geçtiğimiz günlerde ilk kitabı olan "Beş Savaş Bir Şehir Eskişehir" isimli araştırma kitabı yayımlandı.
YENİPAZARLI FARKI: KADINLAR BAĞLAMA KURSUNDA
YENİPAZARLI FARKI: KADINLAR BAĞLAMA KURSUNDA
Yenipazar´daki her yaştan kadın bağlama kursuna başladı.
TURİZMDE YENİ BİR AKIM BÜYÜYOR
TURİZMDE YENİ BİR AKIM BÜYÜYOR
Ekolojik Tarım Turizm´nin bölgemizdeki tek temsilcisi Selçuk Şahin´in Zeytinliboğaz Çiftliği´ne gün geçtikçe ilgi artıyor.
RAFET YILDIRIM İLE ÇOK GURURLANDIK.
RAFET YILDIRIM İLE ÇOK GURURLANDIK.
Kısa adı PEKSAD olan Pendik Kültür Sanat Gençlik ve Spor Kulübü Derneği adına, Kırgızistan´daki müzik yarışmasında Kırgız şarkısıyla Rafet Yıldırım birinci oldu.
ULUSLARARASI SANATÇIMIZ MUSTAFA ÖZEL, LONDRA´DA
ULUSLARARASI SANATÇIMIZ MUSTAFA ÖZEL, LONDRA´DA
Uluslararası heykel ve resim sanatçısı Mustafa Özel, tüm Yenipazar´ın Sesi okurlarına selam gönderdi.
YENİPAZARLI RESSAM MUSTAFA ÖZEL´İN PORTRESİ İNGİLTERE´DE SERGİLENECEK
YENİPAZARLI RESSAM MUSTAFA ÖZEL´İN PORTRESİ İNGİLTERE´DE SERGİLENECEK
Yenipazarlı Ressam Mustafa Özel´in ‘Beyza´nın Portresi´ isimli çalışması Londra´daki National Portrait Gallery´de sergilenecek.
AŞIK ZİYA VAR BAŞARILARINA BİR YENİSİNİ EKLEDİ
AŞIK ZİYA VAR BAŞARILARINA BİR YENİSİNİ EKLEDİ
Yenipazarlı Aşık Ziya Var, 20.Hikmet Okuyar Ödüllü Şiir Yarışmasında "Bilecik Sevdası" isimli şiiri 1´incilik kazandı.
KURŞUNLU KÖYÜ ALDI BAŞINI GİDİYOR
KURŞUNLU KÖYÜ ALDI BAŞINI GİDİYOR
Komşu İlçemiz Gölpazarı´na bağlı Kurşunlu Köyü, eko turizmin öncülüğünü yapıyor.
HALK EĞİTİM MERKEZİ SENE SONU SERGİSİ DÜZENLİYOR
HALK EĞİTİM MERKEZİ SENE SONU SERGİSİ DÜZENLİYOR
Yenipazar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü´nün düzenlediği sene sonu sergisine davetlisiniz.
GAZETEMİZİN GÜNLÜK OKUNMA SAYISINDA REKOR
GAZETEMİZİN GÜNLÜK OKUNMA SAYISINDA REKOR
Yenipazar´ın Sesi Gazetesi günlük okunma sayısı 5 nisanda 45 bine yaklaştı.
YENİ KÖŞE YAZARIMIZ ZEKİ GÜVEN
YENİ KÖŞE YAZARIMIZ ZEKİ GÜVEN
Yenipazar´ın yetiştirdiği ender kalemi güçlü yazarlarımızdan Zeki Güven, bundan böyle gazetemizde anılarını paylaşacak.
ANITTAŞ YENİPAZAR´IN SİMGESİDİR
ANITTAŞ YENİPAZAR´IN SİMGESİDİR
Yenipazar´ın Cumhuriyet Alanı´nda bulunan Anıttaş, yaşayan Türkçe´mizin kanıtıdır.
UĞUR ŞİMŞEKKAYA GÖNÜLLÜ KÜLTÜR ELÇİMİZ
UĞUR ŞİMŞEKKAYA GÖNÜLLÜ KÜLTÜR ELÇİMİZ
Yenipazar´a gelip güzelliğine hayran kalan Uğur Şimşekkaya gönüllü kültür elçimiz oldu.
ERDAL KOCAMAN´IN GÖZÜYLE YENİPAZAR
ERDAL KOCAMAN´IN GÖZÜYLE YENİPAZAR
Erdal Kocaman´ın kalemi ve objektifiyle Yenipazar´a bakışı
BİLECİK SEVDALISI AŞIK ZİYA VAR
BİLECİK SEVDALISI AŞIK ZİYA VAR
19 uncu Hikmet Okuyar Ödüllü Şiir Yarışmasında Ziya Var birinci oldu.
GÖLPAZARI´NDA COŞKULU ANNELER GÜNÜ
GÖLPAZARI´NDA COŞKULU ANNELER GÜNÜ
Gölpazarı´nda Anneler Günü Coşkusu Yaşandı.
MUHTEŞEM KAPADOKYA GEZİSİ
MUHTEŞEM KAPADOKYA GEZİSİ
Yenipazar´dan Kapadokya´ya düzenlenen gezi muhteşemdi.
DOLAR
5.3633
EURO
6.0764
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bilecik için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:28 08:13 13:12 15:35 17:53 19:25
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
"Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla ışığından birşey kaybetmez."

FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ