CHP YOL HARİTASINI BELİRLEDİ
CHP, İl Danışma Kurulu toplantısıyla referandumda izlenecek yol haritasını belirledi ve “hayır” kampanyasına start verdi.
Tarih: 30.1.2017 14:40:58/ 4928okunma / 0yorum

CHP YOL HARİTASINI BELİRLEDİ

CHP, İl Danışma Kurulu toplantısıyla referandumda izlenecek yol haritasını belirledi ve “hayır” kampanyasına start verdi. Toplantıda konuşan CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, “Bilecik, geleceğine sahip çıkacak ve sonuç hayırlı olacak” dedi.

CHP´de daha önce görev yapan il başkanları, ilçe başkanları ve belediye başkanlarının da katıldığı İl Danışma Kurulu toplantısında ilk konuşmayı İl Başkanı Metin Yaşar yaptı.
Yaşar, göreve geldiği 25 Aralık 2015´den buyana bütün ilçelerdeki eksiklikleri tamamladıklarını, partiye yeni il başkanlığı binası kazandırdıklarını belirterek, “Milletvekilimiz Sayın Yaşar Tüzün ile birlikte ilçelerimize, köylerimize sık sık ziyaretlerde bulunduk. 6 kez il başkanları toplantısına katıldım. Yaptığımız çalışmalar ve sandık çevresi sorumluların sisteme girilmesi ile üst sıralardayız. Birlik ve beraberliğimiz Genel Merkezimiz tarafından takdirle karşılanmıştır. Referandumda bu zamana kadar görev yapan tüm yöneticilerimiz ve üyelerimiz ile birlikte Bilecik´imizde HAYIR çıkaracağız. Bundan hiçbir kuşkum yok” diye konuştu.
BÜYÜK TEHLİKE
CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün de konuşmasında, anayasa değişikliğinin Meclis´ten anayasa ve içtüzük çiğnenerek alelacele geçirildiğini, iktidar ve MHP milletvekillerinin baskı altında açık oy kullanmak zorunda kaldıklarını belirterek, bunca aceleye rağmen teklifin hala Meclis´te bekletildiğine dikkat çekti.
Değişikliğin neler getirildiğini anlatarak, Türkiye´yi büyük bir tehlikenin beklediğini, getirilen sistemin demokrasiyle ilgisi olmadığını belirten Tüzün, Meclis, yargı ve TSK başta olmak üzere bütün kurumların büyük bir yetkiyle bir kişiye bağlandığını vurguladı.
Tüzün konuşmasında referandum kampanyasının bir parti faaliyeti olmadığını belirterek şöyle devam etti:
BANA NE DİYEMEYİZ
“Siyasetle ilgilenmiyor olabilirsiniz veya bir başka partiye oy veriyor olabilirsiniz. Bir lideri çok seviyor, öbüründen nefret ediyor da olabilirsiniz. Bunların hiçbir önemi yok. Bu anayasa değişikliği siyasi partiler arasındaki bir yarış değildir. Bu bir iktidar- muhalefet meselesi de değildir. Bu ülkemizin geleceğinin meselesidir. Bu bizim değil, çocuklarımızın, torunlarımızın nasıl bir ülkede yaşayacağının meselesidir.”
Bu nedenle referandumdan da hayırlı bir sonuç çıkması için çalışacaklarını ifade eden Tüzün, “Hiç birimizin bu Anayasa değişikliğine duyarsız ve sessiz kalma gibi bir hakkımız, "Bana ne, ben mi kurtaracağım bu ülkeyi ya!" deme lüksümüz yok” dedi. Tüzün konuşmasını şöyle sürdürdü:
ATATÜRK´ÜN BU KADAR YETKİSİ YOKTU
“Bu referandumda cumhurbaşkanı olsun diye sorulmayacak. Zaten görevde bir Cumhurbaşkanı var. Bu yetkilerin görevdeki Cumhurbaşkanı tarafından kötüye kullanılamayacağına inanıyor da olabilirsiniz. Ama bir düşünün. Ya ondan sonra gelen ne olacak. Düşünün bir kişiye verilen yetkileri. İstediği yeri il yapabilecek, istediği ilçeyi istediği ile bağlayabilecek, istediği illeri birleştirebilecek. Üniversite açıp kapatabilecek. Bütçeyi kendisi yapacak, vergileri artırıp azaltabilecek. Beğenmezse Meclis´i feshedebilecek. Yetkileri say say bitmez. Bunları yaparken de denetlenemeyecek, kimseye hesap vermeyecek. Yargılanması gerekirse, kendisini yargılayacak hakimleri de kendisi seçecek. Koca bir ülkenin kaderini bir kişi tek başına tayin edebilecek ve hepimiz de eli kolu bağlı seyretmek zorunda kalacağız. Doğrusu ben böyle bir başkana, milletvekili olmaktan onur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisi´nden de olsa razı değilim. Bu ülkeyi savaş meydanlarında küllerinden kuran ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk bile bu kadar yetkiye sahip değildi. Zaten istemedi de.”
Tüzün, Fetöcülerin TSK´da generalliğe kadar yükseldiklerine, yargıda, bürokraside yüksek makamlara geldiğine, milletvekili, bakan olduklarına dikkat çekerek, “Yarın kendisini çok iyi gizleyen böyle birinin başkan olmayacağının garantisi var mı? Yarın bölücü emellere sahip anlayıştaki birinin kendisini çok iyi gizleyip seçilmeyeceğinin garantisi var mı?” diye sordu. Tüzün şunları söyledi:
“Allah korusun deyip dua etmekten başka çaremizin kalmadığı bir ülke istemiyorsak; Cumhuriyetin yerine başka bir rejim istemiyorsak. Çoluğumuzun, çocuğumuzun geleceğini düşünüyorsak bir bakın anayasa değişikliğine.
Eskiler bilir; Bir zamanlar umumi vekâletname diye bir şey vardı. Birine vekâletname mi verilecek, giderdin notere umumi vekâletname hazırlanırdı. Senin adına her şeyi yapmaya, neyin var neyin yoksa alıp satmaya yetkili olurdu. Bu kardeşi kardeşe, anayı babayı, evlatları birbirine düşürdü. Şimdi böylesine bir yetki, bütün ülkenin kaderi için bir kişiye veriliyor.”
İSTER ÜLKÜCÜ, İSTER MUHAFAZAKÂR OLUN
Tüzün konuşmasının sonunda şu çağrıda bulundu:
“Kendinize ister ülkücü, ister solcu, ister demokrat, ister milliyetçi, ister liberal, ister muhafazakâr, ne derseniz deyin. Demokrasiyi savunuyorsanız, çoluk çocuğunuzun özgür, demokrat, mutlu bir ülkede yaşamasını istiyorsanız önce bu Anayasa değişikliğini kimsenin etkisinde kalmadan bir inceleyin. Eminim, Bilecik, geleceğine sahip çıkacak ve sonuç HAYIRLI olacaktır.”

/resimler/2017-1/30/1443407676198.jpg

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: HARİTASINI BELİRLEDİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
CUMHURİYET HALK PARTİSİ YENİPAZAR İLÇE BAŞKANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI
CUMHURİYET HALK PARTİSİ YENİPAZAR İLÇE BAŞKANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI
Cumhuriyet Halk Partisi Yenipazar´ İlçe Başkanı İsmal Kaya, basın açıklaması yaptı.
BİLECİK MİLLETVEKİLİ HALİL ELDEMİR YENİPAZAR´DA
BİLECİK MİLLETVEKİLİ HALİL ELDEMİR YENİPAZAR´DA
Adalet ve Kalkınma Partisi Bilecik Milletvekili Halil Eldemir, seçim çalışmaları için Yenipazar´ı ziyaret etti.
BİLECİK BELEDİYESİ´NDEN YENİPAZAR´A GÖRKEMLİ İFTAR
BİLECİK BELEDİYESİ´NDEN YENİPAZAR´A GÖRKEMLİ İFTAR
Bilecik Belediyesi, Yenipazar´da görkemli bir iftar yaptırdı. Yenipazar´a yapılan ve ismi Selim Yağcı Parkı olarak belirlenen parkın açılışı da iftar programı dahilinde yapıldı.
BİLECİK BELEDİYESİ YENİPAZAR´DA İFTAR VERİYOR
BİLECİK BELEDİYESİ YENİPAZAR´DA İFTAR VERİYOR
Bilecik Belediyesi Yenipazar halkına iftar yemeği veriyor.
İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI BOŞ DURMUYOR
İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI BOŞ DURMUYOR
İyi Parti Milletvekili adayları Mesut Tekin ve Merve Aktaş, Bilecik Pazar Pazarı´nda gazetemiz editörü Ergün Özmen ile denk gelip ayak üstü sohbet ettiler.
YENİPAZARLILAR İNCE´Yİ YALNIZ BIRAKMADI
YENİPAZARLILAR İNCE´Yİ YALNIZ BIRAKMADI
Muharrem İnce´nin Bilecik mitingine Yenipazarlılar´ın yoğun ilgisi oldu.
CHP SEÇİM BÜROSUNU AÇTI
CHP SEÇİM BÜROSUNU AÇTI
Cumhuriyet Halk Partisi Yenipazar´da seçim bürosunu törenle açtı.
MİLLETVEKİLİ ADAYLARI YENİPAZAR´DA
MİLLETVEKİLİ ADAYLARI YENİPAZAR´DA
CHP Yenipazar İlçe Başkanı İsmail Kaya, basın açıklamasında "çalmayacağız, çaldırmayacağız, çalışacağız" dedi.
İYİ PARTİ GENÇLİK TEŞKİLATINI KURDU
İYİ PARTİ GENÇLİK TEŞKİLATINI KURDU
İyi Parti Yenipazar İlçe Başkanı Mehmet Ünsal, gençlik örgütlenmesini de tamamladı.
CHP YENİPAZAR İLÇE BAŞKANLIĞINDAN BASIN AÇIKLAMASI
CHP YENİPAZAR İLÇE BAŞKANLIĞINDAN BASIN AÇIKLAMASI
CHP İlçe Başkanı İsmail Kaya: "1 Haziran 2018 Cuma günü saat 17.30´da Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Muharrem İnce, Bilecik İlimizde miting yapacaktır. Mitinge tüm halkımız davetli olup, İlçemizden mitinge gitmek isteyenler için araç kaldırılacaktır." dedi.
EN BAŞARILI MHP´Lİ BELEDİYE BAŞKANI KİM?
EN BAŞARILI MHP´Lİ BELEDİYE BAŞKANI KİM?
www.ülkücümedya.com internet sitesi ilginç bir anket başlattı.
YENİPAZARLI CHP´LİLER KURULTAYDA
YENİPAZARLI CHP´LİLER KURULTAYDA
Cumhuriyet Halk Partisi´nin Ankara´da yapılan 36´ncı Olağan Kongresi´ne Yenipazar´dan bir otobüs dolusu partili katıldı.
İYİ PARTİ, MEHMET ÜNSAL BAŞKANLIĞINDA KURULDU
İYİ PARTİ, MEHMET ÜNSAL BAŞKANLIĞINDA KURULDU
İyi Parti, Yenipazar´da Mehmet Ünsal başkanlığında resmen kuruldu.
İYİ PARTİ BİLECİK´TEN GÖVDE GÖSTERİSİ
İYİ PARTİ BİLECİK´TEN GÖVDE GÖSTERİSİ
Çok sayıda İyi Partili bir araya geldi.
 CHP KADIN KOLLARI GÖREV BÖLÜMÜ YAPTI
CHP KADIN KOLLARI GÖREV BÖLÜMÜ YAPTI
CHP Yenipazar İlçe Merkezi´nde toplanan CHP´li kadın üyeler, kendi aralarında görev bölümü yaptılar. CHP Yenipazar Kadın Kolları Başkanlığı´na...
CHP GÖREV BÖLÜMÜNÜ YAPTI
CHP GÖREV BÖLÜMÜNÜ YAPTI
CHP Yenipazar İlçe Başkanı İsmail Kaya, Kongre sonrası seçilenlerin görev bölümlerini bildirdi.
CHP İSMAİL KAYA İLE YOLA DEVAM DEDİ
CHP İSMAİL KAYA İLE YOLA DEVAM DEDİ
CHP Yenipazar İlçe Örgütü Olağan kongresini tamamladı ve eski başkan İsmail Kaya, yeniden başkanlığa seçildi.
CHP OLAĞAN KONGRESİ 6 ARALIK´TA
CHP OLAĞAN KONGRESİ 6 ARALIK´TA
CHP Yenipazar İlçe Başkanı İsmail Kaya, kongrenin 6 Aralık 2017 günü yapılacağını bildirdi.
AHMET ÇAĞLAYAN İLE DEVAM
AHMET ÇAĞLAYAN İLE DEVAM
Yenipazar Adalet ve Kalkınma Partisi 6´ncı Olağan Kongresinde Ahmet Çağlayan güven tazeledi.
MHP KONGRESİNİ TAMAMLADI
MHP KONGRESİNİ TAMAMLADI
MHP Yenipazar İlçe Örgütü olağan kongresini tamamladı.
YENİPAZAR EVET DEDİ
YENİPAZAR EVET DEDİ
Yeni anayasa değişikliği referandumunda Yenipazar Evet dedi.
DOLAR
5.5498
EURO
6.3900
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bilecik için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:28 08:13 13:12 15:35 17:53 19:25
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İyiliğe karşı kötülük hayvanlıktır?

Hacı Bektaşı Veli
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ