CHP YOL HARİTASINI BELİRLEDİ
CHP, İl Danışma Kurulu toplantısıyla referandumda izlenecek yol haritasını belirledi ve “hayır” kampanyasına start verdi.
Tarih: 30.1.2017 14:40:58/ 5255okunma / 0yorum

CHP YOL HARİTASINI BELİRLEDİ

CHP, İl Danışma Kurulu toplantısıyla referandumda izlenecek yol haritasını belirledi ve “hayır” kampanyasına start verdi. Toplantıda konuşan CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, “Bilecik, geleceğine sahip çıkacak ve sonuç hayırlı olacak” dedi.

CHP´de daha önce görev yapan il başkanları, ilçe başkanları ve belediye başkanlarının da katıldığı İl Danışma Kurulu toplantısında ilk konuşmayı İl Başkanı Metin Yaşar yaptı.
Yaşar, göreve geldiği 25 Aralık 2015´den buyana bütün ilçelerdeki eksiklikleri tamamladıklarını, partiye yeni il başkanlığı binası kazandırdıklarını belirterek, “Milletvekilimiz Sayın Yaşar Tüzün ile birlikte ilçelerimize, köylerimize sık sık ziyaretlerde bulunduk. 6 kez il başkanları toplantısına katıldım. Yaptığımız çalışmalar ve sandık çevresi sorumluların sisteme girilmesi ile üst sıralardayız. Birlik ve beraberliğimiz Genel Merkezimiz tarafından takdirle karşılanmıştır. Referandumda bu zamana kadar görev yapan tüm yöneticilerimiz ve üyelerimiz ile birlikte Bilecik´imizde HAYIR çıkaracağız. Bundan hiçbir kuşkum yok” diye konuştu.
BÜYÜK TEHLİKE
CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün de konuşmasında, anayasa değişikliğinin Meclis´ten anayasa ve içtüzük çiğnenerek alelacele geçirildiğini, iktidar ve MHP milletvekillerinin baskı altında açık oy kullanmak zorunda kaldıklarını belirterek, bunca aceleye rağmen teklifin hala Meclis´te bekletildiğine dikkat çekti.
Değişikliğin neler getirildiğini anlatarak, Türkiye´yi büyük bir tehlikenin beklediğini, getirilen sistemin demokrasiyle ilgisi olmadığını belirten Tüzün, Meclis, yargı ve TSK başta olmak üzere bütün kurumların büyük bir yetkiyle bir kişiye bağlandığını vurguladı.
Tüzün konuşmasında referandum kampanyasının bir parti faaliyeti olmadığını belirterek şöyle devam etti:
BANA NE DİYEMEYİZ
“Siyasetle ilgilenmiyor olabilirsiniz veya bir başka partiye oy veriyor olabilirsiniz. Bir lideri çok seviyor, öbüründen nefret ediyor da olabilirsiniz. Bunların hiçbir önemi yok. Bu anayasa değişikliği siyasi partiler arasındaki bir yarış değildir. Bu bir iktidar- muhalefet meselesi de değildir. Bu ülkemizin geleceğinin meselesidir. Bu bizim değil, çocuklarımızın, torunlarımızın nasıl bir ülkede yaşayacağının meselesidir.”
Bu nedenle referandumdan da hayırlı bir sonuç çıkması için çalışacaklarını ifade eden Tüzün, “Hiç birimizin bu Anayasa değişikliğine duyarsız ve sessiz kalma gibi bir hakkımız, "Bana ne, ben mi kurtaracağım bu ülkeyi ya!" deme lüksümüz yok” dedi. Tüzün konuşmasını şöyle sürdürdü:
ATATÜRK´ÜN BU KADAR YETKİSİ YOKTU
“Bu referandumda cumhurbaşkanı olsun diye sorulmayacak. Zaten görevde bir Cumhurbaşkanı var. Bu yetkilerin görevdeki Cumhurbaşkanı tarafından kötüye kullanılamayacağına inanıyor da olabilirsiniz. Ama bir düşünün. Ya ondan sonra gelen ne olacak. Düşünün bir kişiye verilen yetkileri. İstediği yeri il yapabilecek, istediği ilçeyi istediği ile bağlayabilecek, istediği illeri birleştirebilecek. Üniversite açıp kapatabilecek. Bütçeyi kendisi yapacak, vergileri artırıp azaltabilecek. Beğenmezse Meclis´i feshedebilecek. Yetkileri say say bitmez. Bunları yaparken de denetlenemeyecek, kimseye hesap vermeyecek. Yargılanması gerekirse, kendisini yargılayacak hakimleri de kendisi seçecek. Koca bir ülkenin kaderini bir kişi tek başına tayin edebilecek ve hepimiz de eli kolu bağlı seyretmek zorunda kalacağız. Doğrusu ben böyle bir başkana, milletvekili olmaktan onur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisi´nden de olsa razı değilim. Bu ülkeyi savaş meydanlarında küllerinden kuran ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk bile bu kadar yetkiye sahip değildi. Zaten istemedi de.”
Tüzün, Fetöcülerin TSK´da generalliğe kadar yükseldiklerine, yargıda, bürokraside yüksek makamlara geldiğine, milletvekili, bakan olduklarına dikkat çekerek, “Yarın kendisini çok iyi gizleyen böyle birinin başkan olmayacağının garantisi var mı? Yarın bölücü emellere sahip anlayıştaki birinin kendisini çok iyi gizleyip seçilmeyeceğinin garantisi var mı?” diye sordu. Tüzün şunları söyledi:
“Allah korusun deyip dua etmekten başka çaremizin kalmadığı bir ülke istemiyorsak; Cumhuriyetin yerine başka bir rejim istemiyorsak. Çoluğumuzun, çocuğumuzun geleceğini düşünüyorsak bir bakın anayasa değişikliğine.
Eskiler bilir; Bir zamanlar umumi vekâletname diye bir şey vardı. Birine vekâletname mi verilecek, giderdin notere umumi vekâletname hazırlanırdı. Senin adına her şeyi yapmaya, neyin var neyin yoksa alıp satmaya yetkili olurdu. Bu kardeşi kardeşe, anayı babayı, evlatları birbirine düşürdü. Şimdi böylesine bir yetki, bütün ülkenin kaderi için bir kişiye veriliyor.”
İSTER ÜLKÜCÜ, İSTER MUHAFAZAKÂR OLUN
Tüzün konuşmasının sonunda şu çağrıda bulundu:
“Kendinize ister ülkücü, ister solcu, ister demokrat, ister milliyetçi, ister liberal, ister muhafazakâr, ne derseniz deyin. Demokrasiyi savunuyorsanız, çoluk çocuğunuzun özgür, demokrat, mutlu bir ülkede yaşamasını istiyorsanız önce bu Anayasa değişikliğini kimsenin etkisinde kalmadan bir inceleyin. Eminim, Bilecik, geleceğine sahip çıkacak ve sonuç HAYIRLI olacaktır.”

/resimler/2017-1/30/1443407676198.jpg

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: HARİTASINI BELİRLEDİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
GÖNÜL KAYA İSTANBUL´DAKİ HEMŞEHRİLERİ İLE İLK TOPLANTISINI YAPTI.
GÖNÜL KAYA İSTANBUL´DAKİ HEMŞEHRİLERİ İLE İLK TOPLANTISINI YAPTI.
CHP Yenipazar Belediye Başkan Adayı Gönül Kaya, ilk siyasi toplantısını İstanbul Pendik´teki hemşehrileriyle yaptı.
ZAFER ATILGAN SEÇİM PROJELERİNİ AÇIKLADI
ZAFER ATILGAN SEÇİM PROJELERİNİ AÇIKLADI
Ak Parti Yenipazar Belediye Başkan Adayı Zafer Atılgan seçim projelerini açıkladı.
İLHAN ÖZDEN SEÇİM PROJELERİNİ AÇIKLADI
İLHAN ÖZDEN SEÇİM PROJELERİNİ AÇIKLADI
Yenipazar MHP Belediye başkan adayı İlhan özden projelerini açıkladı
BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ZAFER ATILGAN OLDU
BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ZAFER ATILGAN OLDU
Adalet ve Kakınma Partisi Yenipazar Belediye Başkan Adayı olarak Zafer Atılgan açıklandı.
NİHAT GÜNDÜZ BAYRAĞI DEVRALDI
NİHAT GÜNDÜZ BAYRAĞI DEVRALDI
Nihat Gündüz, abisi Çayköylü Osman Gündüz´ün bıraktığı bayrağı devir alarak, CHP´den İnhisar İl Genel Meclis Üyeliğine aday oldu.
C.H.P. PARTİ EĞİTİMİNİ TAMAMLADI
C.H.P. PARTİ EĞİTİMİNİ TAMAMLADI
C.H.P. Parti okulunca düzenlenen eğitim çalışmasına Yenipazar İlçe Örgütü de katıldı.
CHP´DE EĞİTİM SEMİNERİ
CHP´DE EĞİTİM SEMİNERİ
CHP Yenipazar İlçe Örgütünün parti binasında, yerel seçimlerle ilgili eğitim semineri düzenlendi.
CHP YENİPAZAR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI GÖNÜL KAYA, ANKARA´DA
CHP YENİPAZAR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI GÖNÜL KAYA, ANKARA´DA
5 Aralık Kadın Hakları Günü kapsamında, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse tarafından Ankara´ya davet edilen CHP Yenipazar Belediye Başkan Adayı Gönül Kaya, temaslarda bulundu.
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ´NDE ADAY ADAYI PATLAMASI YAŞANIYOR
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ´NDE ADAY ADAYI PATLAMASI YAŞANIYOR
Adalet ve Kalkınma Partisi İl Genel Meclis Üyeliği Aday Adaylığı başvurusunda rekor kırıldı.
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ YENİPAZAR İLÇE BAŞKANI BİLAL NALBANT OLDU
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ YENİPAZAR İLÇE BAŞKANI BİLAL NALBANT OLDU
Adalet ve Kalkınma Partisi Yenipazar İlçe Başkanı Ahmet Çağlayan´ın İl Genel Meclis Üyeliği Aday Aday olmak için Başkanlıktan istifa ettiğinden yerine Yukarı Boğazlı Bilal Nalbant Getirildi..
İLHAN ÖZDEN MHP´DEN YENİDEN ADAY
İLHAN ÖZDEN MHP´DEN YENİDEN ADAY
Yenipazar Belediye Başkanlığı´na İlhan Özden MHP´den yeniden aday oldu.
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ İLÇE BAŞKANI ÇAĞLAYAN İSTİFA ETTİ
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ İLÇE BAŞKANI ÇAĞLAYAN İSTİFA ETTİ
Adalet ve Kalkınma Partisi Yenipazar İlçe Başkanı Ahmet Çağlayan, yayımladığı bir mesajla görevinden istifa ettiğini açıkladı.
KOMŞU BAŞKAN VEDAT KAZICI BASIN MASASINDA
KOMŞU BAŞKAN VEDAT KAZICI BASIN MASASINDA
Komşu ilçe Gölpazarı Belediye Başkanı Vedat Kazıcı, Bilecik Haber´in düzenlediği ´Basın Masası´na katılarak soruları yanıtladı.
CHP ADAYLARINI TÖRENLE AÇIKLADI
CHP ADAYLARINI TÖRENLE AÇIKLADI
CHP Yerel seçimlere katılacak adaylarını açıkladı. Adayların tanıtımını Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün yaptı.
İLHAN BAŞKAN BASIN MASASI´NDA
İLHAN BAŞKAN BASIN MASASI´NDA
Belediye Başkanı İlhan Özden, ilçede gerçekleşen halk röportajlarının ardından bilecikhaber.com.tr de yayınlanan Basın Masası programında değerlendirmelerde bulundu
CHP BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI GÖNÜL KAYA YÖNETİMLE YEMEKTE BULUŞTU
CHP BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI GÖNÜL KAYA YÖNETİMLE YEMEKTE BULUŞTU
CHP Yenipazar Belediye Başkan Aday Adayı Gönül Kaya, CHP İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve eşleriyle akşam yemeğinde buluştu.
YENİPAZAR´DA VAATLER YERİNE GETİRİLDİ Mİ?
YENİPAZAR´DA VAATLER YERİNE GETİRİLDİ Mİ?
Bilecik Sakarya Gazetesi, 2019 yılının Mart ayında yapılması planlanan yerel seçimler öncesi belediye çalışmalarını ve başkanların performanslarını konu edinen halk röportajları için ilçemize geldi.
ZAFER ATILGAN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
ZAFER ATILGAN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
2019 yerel seçimlerinde Yenipazar Belediye Başkanlığı için Ak Parti´den aday adayılığını açıklayan ilk isim Zafer Atılgan oldu.
CHP İL GENEL MECLİS ÜYELİĞİNE ADAY ADAY OLARAK MEHMET ÜNAL BAŞVURDU
CHP İL GENEL MECLİS ÜYELİĞİNE ADAY ADAY OLARAK MEHMET ÜNAL BAŞVURDU
İl Genel Meclis Üyeliği için Mehmet Ünal CHP´den aday adayı oldu.
CHP BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI GÖNÜL KAYA
CHP BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI GÖNÜL KAYA
Yenipazar Belediye Başkanlığı´na aday adayı olarak Gönül Kaya başvurusunu yaptı.
YEREL SEÇİMLERDE CHP´NİN ADAY ADAYLARI HAZIR
YEREL SEÇİMLERDE CHP´NİN ADAY ADAYLARI HAZIR
2019 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde CHP´nin aday adayları başvurularını tamamladı.
DOLAR
5.2601
EURO
5.9335
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bilecik için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:28 08:13 13:12 15:35 17:53 19:25
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Cennet için ibadet geçersizdir?

Hacı Bektaşı Veli
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ