CHP YOL HARİTASINI BELİRLEDİ
CHP, İl Danışma Kurulu toplantısıyla referandumda izlenecek yol haritasını belirledi ve “hayır” kampanyasına start verdi.
Tarih: 30.1.2017 14:40:58/ 1866okunma / 0yorum

CHP YOL HARİTASINI BELİRLEDİ

CHP, İl Danışma Kurulu toplantısıyla referandumda izlenecek yol haritasını belirledi ve “hayır” kampanyasına start verdi. Toplantıda konuşan CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, “Bilecik, geleceğine sahip çıkacak ve sonuç hayırlı olacak” dedi.

CHP´de daha önce görev yapan il başkanları, ilçe başkanları ve belediye başkanlarının da katıldığı İl Danışma Kurulu toplantısında ilk konuşmayı İl Başkanı Metin Yaşar yaptı.
Yaşar, göreve geldiği 25 Aralık 2015´den buyana bütün ilçelerdeki eksiklikleri tamamladıklarını, partiye yeni il başkanlığı binası kazandırdıklarını belirterek, “Milletvekilimiz Sayın Yaşar Tüzün ile birlikte ilçelerimize, köylerimize sık sık ziyaretlerde bulunduk. 6 kez il başkanları toplantısına katıldım. Yaptığımız çalışmalar ve sandık çevresi sorumluların sisteme girilmesi ile üst sıralardayız. Birlik ve beraberliğimiz Genel Merkezimiz tarafından takdirle karşılanmıştır. Referandumda bu zamana kadar görev yapan tüm yöneticilerimiz ve üyelerimiz ile birlikte Bilecik´imizde HAYIR çıkaracağız. Bundan hiçbir kuşkum yok” diye konuştu.
BÜYÜK TEHLİKE
CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün de konuşmasında, anayasa değişikliğinin Meclis´ten anayasa ve içtüzük çiğnenerek alelacele geçirildiğini, iktidar ve MHP milletvekillerinin baskı altında açık oy kullanmak zorunda kaldıklarını belirterek, bunca aceleye rağmen teklifin hala Meclis´te bekletildiğine dikkat çekti.
Değişikliğin neler getirildiğini anlatarak, Türkiye´yi büyük bir tehlikenin beklediğini, getirilen sistemin demokrasiyle ilgisi olmadığını belirten Tüzün, Meclis, yargı ve TSK başta olmak üzere bütün kurumların büyük bir yetkiyle bir kişiye bağlandığını vurguladı.
Tüzün konuşmasında referandum kampanyasının bir parti faaliyeti olmadığını belirterek şöyle devam etti:
BANA NE DİYEMEYİZ
“Siyasetle ilgilenmiyor olabilirsiniz veya bir başka partiye oy veriyor olabilirsiniz. Bir lideri çok seviyor, öbüründen nefret ediyor da olabilirsiniz. Bunların hiçbir önemi yok. Bu anayasa değişikliği siyasi partiler arasındaki bir yarış değildir. Bu bir iktidar- muhalefet meselesi de değildir. Bu ülkemizin geleceğinin meselesidir. Bu bizim değil, çocuklarımızın, torunlarımızın nasıl bir ülkede yaşayacağının meselesidir.”
Bu nedenle referandumdan da hayırlı bir sonuç çıkması için çalışacaklarını ifade eden Tüzün, “Hiç birimizin bu Anayasa değişikliğine duyarsız ve sessiz kalma gibi bir hakkımız, "Bana ne, ben mi kurtaracağım bu ülkeyi ya!" deme lüksümüz yok” dedi. Tüzün konuşmasını şöyle sürdürdü:
ATATÜRK´ÜN BU KADAR YETKİSİ YOKTU
“Bu referandumda cumhurbaşkanı olsun diye sorulmayacak. Zaten görevde bir Cumhurbaşkanı var. Bu yetkilerin görevdeki Cumhurbaşkanı tarafından kötüye kullanılamayacağına inanıyor da olabilirsiniz. Ama bir düşünün. Ya ondan sonra gelen ne olacak. Düşünün bir kişiye verilen yetkileri. İstediği yeri il yapabilecek, istediği ilçeyi istediği ile bağlayabilecek, istediği illeri birleştirebilecek. Üniversite açıp kapatabilecek. Bütçeyi kendisi yapacak, vergileri artırıp azaltabilecek. Beğenmezse Meclis´i feshedebilecek. Yetkileri say say bitmez. Bunları yaparken de denetlenemeyecek, kimseye hesap vermeyecek. Yargılanması gerekirse, kendisini yargılayacak hakimleri de kendisi seçecek. Koca bir ülkenin kaderini bir kişi tek başına tayin edebilecek ve hepimiz de eli kolu bağlı seyretmek zorunda kalacağız. Doğrusu ben böyle bir başkana, milletvekili olmaktan onur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisi´nden de olsa razı değilim. Bu ülkeyi savaş meydanlarında küllerinden kuran ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk bile bu kadar yetkiye sahip değildi. Zaten istemedi de.”
Tüzün, Fetöcülerin TSK´da generalliğe kadar yükseldiklerine, yargıda, bürokraside yüksek makamlara geldiğine, milletvekili, bakan olduklarına dikkat çekerek, “Yarın kendisini çok iyi gizleyen böyle birinin başkan olmayacağının garantisi var mı? Yarın bölücü emellere sahip anlayıştaki birinin kendisini çok iyi gizleyip seçilmeyeceğinin garantisi var mı?” diye sordu. Tüzün şunları söyledi:
“Allah korusun deyip dua etmekten başka çaremizin kalmadığı bir ülke istemiyorsak; Cumhuriyetin yerine başka bir rejim istemiyorsak. Çoluğumuzun, çocuğumuzun geleceğini düşünüyorsak bir bakın anayasa değişikliğine.
Eskiler bilir; Bir zamanlar umumi vekâletname diye bir şey vardı. Birine vekâletname mi verilecek, giderdin notere umumi vekâletname hazırlanırdı. Senin adına her şeyi yapmaya, neyin var neyin yoksa alıp satmaya yetkili olurdu. Bu kardeşi kardeşe, anayı babayı, evlatları birbirine düşürdü. Şimdi böylesine bir yetki, bütün ülkenin kaderi için bir kişiye veriliyor.”
İSTER ÜLKÜCÜ, İSTER MUHAFAZAKÂR OLUN
Tüzün konuşmasının sonunda şu çağrıda bulundu:
“Kendinize ister ülkücü, ister solcu, ister demokrat, ister milliyetçi, ister liberal, ister muhafazakâr, ne derseniz deyin. Demokrasiyi savunuyorsanız, çoluk çocuğunuzun özgür, demokrat, mutlu bir ülkede yaşamasını istiyorsanız önce bu Anayasa değişikliğini kimsenin etkisinde kalmadan bir inceleyin. Eminim, Bilecik, geleceğine sahip çıkacak ve sonuç HAYIRLI olacaktır.”

/resimler/2017-1/30/1443407676198.jpg

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: HARİTASINI BELİRLEDİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
EN BAŞARILI MHP´Lİ BELEDİYE BAŞKANI KİM?
EN BAŞARILI MHP´Lİ BELEDİYE BAŞKANI KİM?
www.ülkücümedya.com internet sitesi ilginç bir anket başlattı.
YENİPAZARLI CHP´LİLER KURULTAYDA
YENİPAZARLI CHP´LİLER KURULTAYDA
Cumhuriyet Halk Partisi´nin Ankara´da yapılan 36´ncı Olağan Kongresi´ne Yenipazar´dan bir otobüs dolusu partili katıldı.
İYİ PARTİ, MEHMET ÜNSAL BAŞKANLIĞINDA KURULDU
İYİ PARTİ, MEHMET ÜNSAL BAŞKANLIĞINDA KURULDU
İyi Parti, Yenipazar´da Mehmet Ünsal başkanlığında resmen kuruldu.
İYİ PARTİ BİLECİK´TEN GÖVDE GÖSTERİSİ
İYİ PARTİ BİLECİK´TEN GÖVDE GÖSTERİSİ
Çok sayıda İyi Partili bir araya geldi.
 CHP KADIN KOLLARI GÖREV BÖLÜMÜ YAPTI
CHP KADIN KOLLARI GÖREV BÖLÜMÜ YAPTI
CHP Yenipazar İlçe Merkezi´nde toplanan CHP´li kadın üyeler, kendi aralarında görev bölümü yaptılar. CHP Yenipazar Kadın Kolları Başkanlığı´na...
CHP GÖREV BÖLÜMÜNÜ YAPTI
CHP GÖREV BÖLÜMÜNÜ YAPTI
CHP Yenipazar İlçe Başkanı İsmail Kaya, Kongre sonrası seçilenlerin görev bölümlerini bildirdi.
CHP İSMAİL KAYA İLE YOLA DEVAM DEDİ
CHP İSMAİL KAYA İLE YOLA DEVAM DEDİ
CHP Yenipazar İlçe Örgütü Olağan kongresini tamamladı ve eski başkan İsmail Kaya, yeniden başkanlığa seçildi.
CHP OLAĞAN KONGRESİ 6 ARALIK´TA
CHP OLAĞAN KONGRESİ 6 ARALIK´TA
CHP Yenipazar İlçe Başkanı İsmail Kaya, kongrenin 6 Aralık 2017 günü yapılacağını bildirdi.
AHMET ÇAĞLAYAN İLE DEVAM
AHMET ÇAĞLAYAN İLE DEVAM
Yenipazar Adalet ve Kalkınma Partisi 6´ncı Olağan Kongresinde Ahmet Çağlayan güven tazeledi.
MHP KONGRESİNİ TAMAMLADI
MHP KONGRESİNİ TAMAMLADI
MHP Yenipazar İlçe Örgütü olağan kongresini tamamladı.
YENİPAZAR EVET DEDİ
YENİPAZAR EVET DEDİ
Yeni anayasa değişikliği referandumunda Yenipazar Evet dedi.
YENİPAZAR´DA KAÇ SEÇMEN OY KULLANACAK?
YENİPAZAR´DA KAÇ SEÇMEN OY KULLANACAK?
Yüksek Seçim Kurulu 16 Nisan´da halk oylamasına sunulacak Yeni Anayasa değişikliği ile ilgili referandumda sandık ve oy kullanacak olan seçmen sayılarını yayınladı.
YENİPAZAR ÜLKÜ OCAKLARI BAŞKANI MESUT ÖZMEN İSTİFA ETTİ
YENİPAZAR ÜLKÜ OCAKLARI BAŞKANI MESUT ÖZMEN İSTİFA ETTİ
Bozüyük,Söğüt,Yenipazar,Osmaneli Ülkü Ocakları başkanları, yönetimlerinden istifa etti.
 OSMAN VAROLU DENETLEME KOMİSYONU´NA SEÇİLDİ
OSMAN VAROLU DENETLEME KOMİSYONU´NA SEÇİLDİ
Yenipazar İl Genel Meclis Üyesi Osman Varolu, Bilecik İl Genel Meclisi Denetleme Komisyonuna seçildi.
CHP ÇALIŞMALARA ERKEN BAŞLADI
CHP ÇALIŞMALARA ERKEN BAŞLADI
CHP Parti Okulu Eğitim çalışmalarına başladı.
ONUR YILDIRIM BAŞKAN SEÇİLDİ
ONUR YILDIRIM BAŞKAN SEÇİLDİ
CHP Merkez İlçe Gençlik Kolları Seçimleri Yapıldı.
CUMHURİYET HALK PARTİSİ OLAĞAN KONGRESİNİ TAMAMLADI
CUMHURİYET HALK PARTİSİ OLAĞAN KONGRESİNİ TAMAMLADI
C.H.P. Yenipazar İlçe Başkanlığına İsmail Kaya Seçildi.
BAŞKAN ÖZDEN´İN AKP İLÇE BAŞKANI ÇAĞLAYAN´A YANITI
BAŞKAN ÖZDEN´İN AKP İLÇE BAŞKANI ÇAĞLAYAN´A YANITI
Belediye Başkanı İlhan Özden, AKP İlçe Başkanı Ahmet Çağlayan´ın sorularını yanıtladı.
İLÇE BAŞKANI AHMET ÇAĞLAYAN´DAN BAŞKANA SORULAR
İLÇE BAŞKANI AHMET ÇAĞLAYAN´DAN BAŞKANA SORULAR
Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Çağlayan´dan başkana sorular...
“YENİPAZAR´IN MAKUS TALİHİ CHP İLE DEĞİŞECEK”
“YENİPAZAR´IN MAKUS TALİHİ CHP İLE DEĞİŞECEK”
1 Kasım seçimleri için “Birinci parti” hedefiyle yola çıkan CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün ile 2´inci sıra adayı Hüseyin Elmas, seçim çalışmalarını Yenipazar´da sürdürdü.
MHP ADAYLARI YENİPAZAR´DA
MHP ADAYLARI YENİPAZAR´DA
MHP Millet Vekili Adayları kendilerini tanıtmak için Yenipazar´a geldi.
DOLAR
3.7816
EURO
4.6527
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bilecik için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:28 08:13 13:12 15:35 17:53 19:25
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
"Gülen nar, bağı bahceyi de güldürür;

FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ