MUSTAFA KAYA (TÜFEKÇİ) VEFAT ETTİ

NASUHLAR KÖYÜ'NDEN ALİ GÜNEŞ VEFAT ETTİ

FATMA ŞAHİN VEFAT ETTİ

EMİNE ÖZDEMİR VEFAT ETTİ

ERGÜN KOCA VEFAT ETTİ

ERGÜN ÖZMEN'İ GÖZYAŞLARI İLE SON YOLCUĞUNA UĞURLADIK

ERGÜN ÖZMEN'İ KAYBETTİK

MURATÇALİ HATİCE YILMAZ VEFAT ETTİ

NEVCİVAN KOCAALAN VEFAT ETTİ

S.AHLARLI ŞÜKRÜ KAZICI USTAYI KAYBETTİKYENİPAZARLI SAZ ÇALAN KADINLARIMIZ ÇOK BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

İstanbul Bilecikliler Derneğinin düzenlediği "Diriliş Kuruluş ve Kurtuluş Gecesi"ne davetli olarak saz çalan kadınlarımız, Yenipazarlı olmanın haklı gururunu yaşattılar.

İstanbul Bilecikliler Derneği´nin düzenlediği "Diriliş Kuruluş ve Kurtuluş Gecesi"ne davetli olarak katılan Yenipazar Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri olan saz çalan kadınlarımız, bizlere Yenipazarlı olmanın haklı gururunu yaşattılar. Kurs öğretmeni Kazım Kaya´nın öğrencileri kadınlarımız büyük beğeni topladı. Sosyal Medyada başta gazetemizin yaptığı canlı yayınını seyredenlerin yanısıra, suya atılan taş gibi dalga dalga yayılan paylaşımlar oldu. Salonda seyircilerin büyük çoğunluğu cep telefonlarıyla kayıt yapıp canlı yayınla takipçileriyle paylaştılar. 

Yurdumuzda  aşağılanan, hor görülen ve şiddet gören kadınlara zulüm olayı tüm hızıyla yaşanırken, Yenipazar´da eşlerinin arkasında kaya gibi sapasağlam durup, onları destekleyen erkeklerimizle ne kadar öğünsek, onlara hak ettiği saygıyı göstersek yetmez. 

Pendik Yunusemre Kültür Merkezindeki geceyi düzenleyen İstanbul Bilecikliler Derneği Yönetim Kurulu üyelerine davetlerinden dolayı teşekkür ederken, etkinliğe katılan saz çalan kursiyerlere araç temin eden, etkinlikteki her aşamada yanlarından ayrılmayan Yenipazar Belediye Başkanı İlhan Özden´e de çok teşekkür ederiz.

Zor koşullarda canlı yayın yaparak bizlere ulaştıran Ali Güven ve Özlem Özmen´e ne kadar teşekkür etsek azdır. Ayrıca Murat Palik´e fotoğraflar için de çok teşekkür ederiz. 

 

Konser Videosu hazırlanmaktadır.