BELKESELİ YAŞAR ÇALIŞKAN SİNOP'TA VEFAT ETTİ

ZEKİ GÜVEN GÖZ YAŞLARIYLA UĞURLANDI

ZEKİ GÜVEN SONSUZLUĞA GÖÇTÜ

NİHAT GÜNDÜZ'Ü KAYBETTİK

HATİCE GÜRSEL TOPRAĞA VERİLDİ

HATİCE GÜRSEL VEFAT ETTİ

ŞADİYE ÖZCAN VEFAT ETTİ

KÖSÜRELİ MUSTAFA KORKMAZ VEFAT ETTİ

YUKARIÇAYLI KÖYÜ'NDEN İBRAHİM YAYLA VEFAT ETTİ

DANIŞMENTLİ NAİLE UYSAL VEFAT ETTİYENİPAZARLI SAZ ÇALAN KADINLARIMIZ ÇOK BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

İstanbul Bilecikliler Derneğinin düzenlediği "Diriliş Kuruluş ve Kurtuluş Gecesi"ne davetli olarak saz çalan kadınlarımız, Yenipazarlı olmanın haklı gururunu yaşattılar.

İstanbul Bilecikliler Derneği´nin düzenlediği "Diriliş Kuruluş ve Kurtuluş Gecesi"ne davetli olarak katılan Yenipazar Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri olan saz çalan kadınlarımız, bizlere Yenipazarlı olmanın haklı gururunu yaşattılar. Kurs öğretmeni Kazım Kaya´nın öğrencileri kadınlarımız büyük beğeni topladı. Sosyal Medyada başta gazetemizin yaptığı canlı yayınını seyredenlerin yanısıra, suya atılan taş gibi dalga dalga yayılan paylaşımlar oldu. Salonda seyircilerin büyük çoğunluğu cep telefonlarıyla kayıt yapıp canlı yayınla takipçileriyle paylaştılar. 

Yurdumuzda  aşağılanan, hor görülen ve şiddet gören kadınlara zulüm olayı tüm hızıyla yaşanırken, Yenipazar´da eşlerinin arkasında kaya gibi sapasağlam durup, onları destekleyen erkeklerimizle ne kadar öğünsek, onlara hak ettiği saygıyı göstersek yetmez. 

Pendik Yunusemre Kültür Merkezindeki geceyi düzenleyen İstanbul Bilecikliler Derneği Yönetim Kurulu üyelerine davetlerinden dolayı teşekkür ederken, etkinliğe katılan saz çalan kursiyerlere araç temin eden, etkinlikteki her aşamada yanlarından ayrılmayan Yenipazar Belediye Başkanı İlhan Özden´e de çok teşekkür ederiz.

Zor koşullarda canlı yayın yaparak bizlere ulaştıran Ali Güven ve Özlem Özmen´e ne kadar teşekkür etsek azdır. Ayrıca Murat Palik´e fotoğraflar için de çok teşekkür ederiz. 

 

Konser Videosu hazırlanmaktadır.