SARAÇLAR'IN ACI GÜNÜ: HATİCE SARAÇ VEFAT ETTİ

RAMAZAN ALKAYA VEFAT ETTİ

SORGUNCUKAHİLERLİ HALİME TAYRAN VEFAT ETTİ.

MEHMET ŞİMŞİR VEFAT ETTİ

KAVACIKLI MEHMET UZUN VEFAT ETTİ

Danişmentli Cemile Yılmaz Vefat Etti

SELİMLİ NAZİF YILDIZ VEFAT ETTİ.

SEVENLERİ TOPRAĞA VERDİ

İMDAT UYAR ELİM BİR KAZA SONUCU HAYATINI KAYBETTİ

KEMAL ÖZTÜRK VEFAT ETTİİL GENEL MECLİSİNDEN, GÜNEŞ ENERJİSİ PANELLERİNE ONAY

Yenipazar İl Genel Meclis Üyesi Osman Varolu´nun köylere güneş enerjisi panellerinin kurulması için verdiği önerge oy birliği ile onaylandı.

Yenipazar İl Genel Meclis Üyesi Osman Varolu´nun köylere güneş enerjisi panellerinin kurulması için verdiği önerge oy birliği ile onaylandı. İl Genel Meclisi Temmuz ayı toplantısı 1´inci oturumunda sözlü önerge veren  İl Genel Meclisi Üyesi Milliyetçi  Hareket Partisi Yenipazar İl Genel Meclisi Üyesi Osman Varolu, vermiş olduğu sözlü önergede,  ?Özel İdare bünyesinde güneş enerjisi panelleri kuralım. Özel idare olarak, hazineye ait yerlerden belirlenecek alanlarda Güneş Enerjisi Panelleri kurma noktasında araştırılma yapılmasını öneriyorum. Üretilecek enerji noktasında özel idare bütçesine katkı sağlayacağını düşünüyorum? dedi. Verilen sözlü önerge oy birliğiyle kabul edilerek gündeme alındı ve komisyonlara havale edildi.

/resimler/2019-7/4/2357577979316.jpg

Konuyla ilgili görüştüğümüz Varolu: "İnşallah bu projemizi hayata geçirebilirsek buradan gelecek gelirle köylerimize daha iyi hizmetler getiririz. Herşeyi devletten beklemek yerine, bizler de Özel İdaremize nasıl gelir getirebilirize kafa yormalıyız. Özel İdare, güneş panellerinden elde ettiği elektriği Tedaşa  satıp para kazanacak, o kazanılan parayla da köylere yol ve hizmette kullanılacak." dedi.

 

Editör: Ergün Özmen
WhatsApp Hattı: 0532 787 24 61